KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4137013

nr 413 7013

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'S:t Brevin les pins' (dubbelsidig, 1 st 1925), 'Drömt sagolandskap', signerade, 14x23 + 15x22 cm, 23x16 cm

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 15 maj 2006

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason